בלב אולם המועצה: ירושלים הוקירה את מאות ראשי מתנדבי "רפואה ושמחה" אונליין מכל רחבי הארץ

רה"ע ליאון: "כראש העיר אעשה הכל ע"מ לפתח את פעילותכם ולהרחיב את מעגלי החסד" • רו"ח ראובן שיף: "אפנה לראשי תאגידים וחברות מובילות במשק הישראלי ואפעל לחבר את אלפי עובדיהם למערך המתנדבים המפעים הזה".

אמש (א') נערך באולם מועצת עיריית ירושלים טקס הוקרה והצדעה נדיר וייחודי לראשי מערך המתנדבים של "רפואה ושמחה" online מכל רחבי הארץ, אותו אירח ר"ע ירושלים משה ליאון, בצעד של מחווה נדירה לארגון החסד אותו מלווה מקרוב כ-15 שנה, ותוך קיום הבטחת הבחירות שלו להמשיך ולהגדיל את ארגוני ההתנדבות בירושלים ולעמוד לימינם.

בטקס ההיסטורי שנערך בסימן "מתחברים לירושלים" השתתפו לצד רה"ע, חברי מועצה מש"ס ויהדו"ת וגורמים בכירים בעיריית ירושלים, אישי ציבור ודמויות מפתח בכלכלה הישראלית, ביניהם ניתן למנות את רו"ח מר ראובן שיף נשיא לשכת רו"ח בישראל לשעבר, שנבחר לכהן כיו"ר צוות ההיגוי לקמפיין גיוס המתנדבים 2019, מר נועם לאוטמן יו"ר קרן לאוטמן, מר דובי טייכמאן יו"ר ועד הידידים "רפואה ושמחה" ארה"ב, אשר הינם חלק ממערך ההתנדבות ואשר מתכוונים להמשיך ולהוביל פעילות זו ביתר שאת עם היציאה לקמפיין גיוס המתנדבים רחב ההיקף.

במהלך הטקס הושק קמפיין גיוס מתנדבים בינלאומי להרחבת מערך האונליין של "רפואה ושמחה" עם יעד של 20,000 מתנדבים חדשים בתוך שנה. האורחים הנכבדים קראו בנאומיהם למעגלים נוספים להצטרף לתעשיית החסד חובקת העולם, המסייעת לעשרות אלפי מקרים סבוכים של חולים ובני משפחותיהם במהלך השנה, באמצעות אלפי מתנדביה ברחבי הארץ והעולם.

מארח הטקס ראש העיר ירושלים משה ליאון נשא את הנאום המרכזי ואמר כי "כמי שמלווה ותומך בארגון ההתנדבותי המופלא "רפואה ושמחה", הזמנתי את הנהלת הארגון החשוב וראשי מערך המתנדבים לאירוע נדיר מסוגו של הוקרה והצדעה לפעילות שאני עד לה מקרוב, למרות שאני ממעט מאוד לארח באולם המועצה אירועים כאלו, פעילות המתנדבים המחברת ומאחדת ויוצרת פסיפס מרהיב של נתינה וחסד בין כלל העדות והמגזרים, מסמלת יותר מכל את סמלה של העיר ירושלים על מרכיביה ועדותיה השונים"

בשלב זה שיתף ליאון את המשתתפים כי "ראשי הארגון נעתרו לקריאתי האישית להקמת המוקד הארצי והבינלאומי להתנדבות אונליין בעיר י-ם ואני כראש העיר אעשה הכל ע"מ לפתח את פעילותם ולהרחיב את השפעתם, עד שבכל בית בירושלים ובישראל בכלל יידעו מה זה רפואה ושמחה, איזו פעילות מדהימה עם עושים, וכמובן ירצו גם להצטרף למשפחת החסד הזו" אמר ליאון והוסיף כי "זהו רגע מרגש עבורי. אני קורא מכאן לכלל תושבי עיר הבירה מכלל המגזרים להוות אור לעולם ולקחת חלק במערך התנדבות זה, החוצה מגזרים ויבשות".

יו"ר ומייסד "רפואה ושמחה" הרב ישראל צישינסקי ריגש את ראשי המתנדבים בנאומו ואמר להם כי "זהו יום החג שלכם, אתם מלאכי החסד, כל אחד בשמו הטוב יבורך, אילולי הדבקות במטרה שלכם, אילולי הלב הרחב שלכם לנתינה ועזרה לזולת לא היינו נמצאים היום היכן שאנחנו. הכל בזכותכם. אימפרית החסד רפואה ושמחה כאן בזכות מאמציכם 24 שעות ביממה למען האחר ובגללכם, וזהו הזמן שלנו לומר לכם בשם כל עם ישראל "תודה". אתם הכח שלנו להמשיך הלאה ביתר שאת, לבסס ולהרחיב את הארגון לממדי ענק, למען החולים ובני משפחותיהם".

"אני רוצה בהזדמנות זו" הוסיף הרב צישינסקי "להודות לידידי ורעי כאח לי ראש העיר מר משה ליאון על היוזמה הברוכה, על האירוח המיוחד והנדיר כאן בלב אולם המועצה, על העמידה האיתנה והאוזן הקשבת לאורך כל הדרך, אתה הפכת לסמל ולמופת של חסד בדפי ההיסטוריה של עם ישראל. אנו מודים לך על העבר, ההווה והעתיד המשותף המבורך הצפוי לנו בהמשך. תודה ענקית. אין לנו מילים" סיים היו"ר בהתרגשות.

בשיאו של הערב הוזמן לשאת את דבריו בבימת הכבוד מנכ"ל הארגון ויוזם מערך המתנדבים online הרב מאיר קווין, כשברקע תרועות בלתי פוסקות ממאות ראשי מערך המתנדבים: "זהו לא עוד ערב רגיל של הוקרה, אלא ערב של מינוף והמשך עשיה בלתי פוסקת למען החולים ובני משפחותיהם. אני יכול לומר שרק במפגש כאן הערב הזה, נפתרו 9 מקרים של קריאות עבור הנגשת והעברת מסמכים ותרופות לחולים שהיו פתוחות במוקד הארגון לכל אורכה ורוחבה של ארץ ישראל. אין עוד דבר כזה בעולם".

"אנו נמשיך בחיבורים ושיתופי פעולה עם כלל ארגוני החסד בארץ ובעולם, בכדי לסייע ולהביא מזור לכל חולה באשר הוא על פני הגלובוס. אין מילים שיכולות לבטא את הכרת הטוב של עם ישראל לכם מנהלי ומתנדבי הרשת החברתית הרחבה בעולם לסיוע לחולים ובני משפחותיהם, אשר לא נחים ולא שקטים בלילה כביום בשביל עוד מעשה חסד". סיים קווין כשדמעות מבצבצות מעיניו.

רו"ח ראובן שיף הכריז בנאומו כי "כשהרב צישינסקי פנה אלי שאעמוד בראש צוות ההיגוי לקמפיין גיוס המתנדבים. למרות עיסוקיי הרבים, לא יכולתי ואף לא רציתי לסרב. קיבלתי על עצמי תפקיד זה באהבה גדולה תוך ראיית הזדמנות להרחבת מעגל המתנדבים לכלל המגזרים" כאן הטיל שיף פצצה כשהוא מצהיר כי "אני מתכוון לפנות לראשי תאגידים מובילים במשק הישראלי אשר להם מאות ואלפי עובדים ולהציע להם שיתוף פעולה בגיוס עובדיהם בדרך כזו או אחרת שיתחברו ויהפכו לחלק ממערך המתנדבים המפעים הזה".

מנהלת מאגר מח עצם בביה"ח הדסה הגב' עופרה אלקובי המקיימת שת"פ מלא עם רפואה ושמחה, אשר הודות לזה זוכים להציל חיים ולהביא מזור ומרפא לחולים מדי יום ביומו, הודתה בנאומה לקול מחיאות כפיים של ראשי המתנדבים לארגון החשוב ולמנכ"ל מאיר קווין "על הנכונות לסייע בכל משימה להצלת חיים, בכל שעות היממה ובכל מקום בארץ ובעולם אין לזה אח ורע במה שהם עושים עבור פתרון והנגשת כל בדיקה או דגימה מקצה העולם ועד קצהו".

סגן רה"ע י-ם אברהם בצלאל הצהיר נרגשות בנאומו כי "אני וצוות הלשכה נצטרף עוד הערב למשפחת החסד המדהימה הזו, שמצילה חיים ומסייעת לחולים בכל רחבי תבל". את הערב המיוחד ליווה מוזיקלית הזמר והיוצר העולמי יונתן רזאל, כשהוא מנעים בפרקי שירה וזמרה על העיר ירושלים. על ההנחייה הופקד בהצלחה מר שלומי גולדברג.

מאות ראשי מערך המתנדבים אונליין הודו להנהלת "רפואה ושמחה" על ערב ההוקרה המיוחד הזה, על ההערכה הגדולה לה זכו מהאורחים הנכבדים, מראש העיר ומכל הדוברים שייצגו את הפסיפס המרהיב של כלל ישראל, וציינו כי הערב נסך בהם כוחות מחודשים והגביר בהם את הרצון לפעול ולהפעיל את מכריהם ושכניהם וקרוביהם למען המטרה הנעלית ולצרפם לפעילות החסד הגדולה מסביב לשעון ומסביב לעולם, למען החולים ובני משפחותיהם.